Onze Groene Droom

Onderweg naar de meest duurzame koffer

De wereld is te mooi om niet te ontdekken

Maar wél met oog voor hoe we met haar omgaan. Daarom maken wij zoveel mogelijk koffers van duurzame materialen, verzamelen we afval voordat het de oceaan bereikt, zorgen we dat de koffers gemakkelijk te repareren zijn, verzamelen en recyclen we oude koffers en werken we aan eerlijke, slimme productie.

Onze reis begon in 2021, met koffers van gerecyclede PET-flessen. Inmiddels gebruiken we veel meer soorten duurzame materialen waaronder Ocean Bound Plastic, zoals oude visnetten, touwen en zwerfplastic.

En we gaan door:

In 2030 willen we 100% van onze koffers van duurzame materialen maken.

We hebben niet op alles een antwoord en we doen vast nog niet alles goed. Maar we kiezen wél bewust. Duurzaamheid is voor ons geen trend, maar een belofte.

Een belofte die we waar willen maken. Stap voor stap. Koffer voor koffer.

Van fles naar voering, van visnet naar wieltje

Steeds meer van onze koffers worden gemaakt met hoogwaardige, hergebruikte materialen. Zo krijgt afval een nieuw doel en jij een duurzamer reismaatje.

We gebruiken onder andere:

♻️ PET-flessen voor voering en ritsen

🧊 Polycarbonaat uit oude watercontainers voor de schalen

🌊 Ocean Bound Plastic, zoals afgedankte visnetten, voor wielen, trolleysysteem en handgrepen

Klaar voor een nieuwe reis

De PT-Elements collectie is grotendeels gemaakt van gerecyclede materialen; zoals PET flessen en Ocean Bound Plastic. Materialen die zelf al een hele reis achter de rug hebben. Zo veranderen we afval in avontuur.

  • Gemaakt van minimaal 50% gerecycled materiaal
  • Traceerbaar & gecertificeerd (GRS, amfori BSCI, BEPI)
  • Verpakt zonder plastic, met FSC-gecertificeerd karton
  • Slim ontworpen om lang mee te gaan én makkelijk te repareren

De PT-Elements collectie is verkrijgbaar in drie kleuren geïnspireerd op de elementen uit de natuur: Desert, Canyon en Seaweed.

Een eerlijk verhaal, aantoonbaar gecontroleerd

Wij gebruiken alleen gerecyclede grondstoffen waarvan we precies weten waar ze vandaan komen. Geen greenwashing, maar aantoonbare transparantie.

Onze koffers worden geproduceerd in samenwerking met gespecialiseerde leveranciers die, net als wijzelf gecertificeerd zijn volgens de Global Recycled Standard (GRS).

GRS garandeert:

  • Een gecontroleerd percentage écht gerecycled materiaal
  • Een volledig herleidbare toeleveringsketen
  • Productie die voldoet aan sociale, ecologische en chemische normen

Zo weet je zeker dat jouw duurzame keuze ook écht duurzaam is.

Repareren in plaats van weggooien

Duurzaam reizen begint bij een koffer die lang meegaat. Daarom zorgen we ervoor dat je onze koffers eenvoudig kunt repareren als er iets stukgaat. Geen verspilling, geen gedoe. Gewoon slim opgelost.

In elke Princess Traveller-koffer vind je een label met QR-codes die verwijzen naar losse onderdelen: wielen, handgrepen, het slot of het trolleysysteem. Scan de code, bestel het juiste onderdeel en ontvang het thuis met een duidelijke instructie.

Zo kun je zelf eenvoudig repareren, zonder dat je hele koffer vervangen hoeft te worden. Dat is niet alleen goed voor het milieu, maar ook voor je portemonnee.

Project Sungai Watch

 

Naast het gebruik van gerecycled plastic in de productie van nieuwe koffers en tassen zoeken we naar manieren om plasticvervuiling te bestrijden en te voorkomen.

Project Sungai Watch is een initiatief waarbij wij hielpen om plastic te verwijderen uit rivieren in Bali ter compensatie van een deel van de koffers die we produceren.

Omdat dromen iets is wat je niet alleen doet en omdat we onze ‘duurzame reis’ volgen, hebben we samen met de Nationale Postcode Loterij, de Plastic Soup Foundation en Make A Change World 3 drijvende barrières gebouwd in 3 van de meest vervuilde rivieren op Bali. Met behulp van deze barrières wordt een enorme hoeveelheid plastic gevangen en schoongemaakt.

En met een enorme hoeveelheid bedoelen we minstens 400.000 kilo in een periode van 3 jaar!

 

Partnership met Plastic Soup Foundation

Sinds 2022 is zijn wij Gold Partner van Plastic Soup Foundation, een organisatie die zich onvermoeibaar inzet voor een wereld zonder plastic. Voor elke duurzame koffer uit onze PT-Elements collectie doneren we automatisch 1% van de verkoopprijs aan hun missie. Daarnaast doen we jaarlijks een extra bijdrage, zodat we ook buiten verkoopmomenten om blijven bijdragen aan structurele verandering.

Deze samenwerking draait niet alleen om financiële steun, maar ook om kennisuitwisseling. Plastic Soup Foundation helpt ons kritisch en slimmer omgaan met plastic en het beperken van microplastics. Zo maken we samen een verschil: zij met hun expertise, wij met koffers die laten zien dat stijl en duurzaamheid prima samengaan.

Reizen mag de wereld groter maken,maar niet de plastic soep. Daarom steunen we niet alleen het goede doel, maar bouwen we actief mee aan een betere, schonere toekomst.

Lokale productie, kleinere voetafdruk

In 2025 zetten we een belangrijke stap: we brengen een deel van onze productie dichter bij huis. Niet alleen om de logistieke lijnen korter te maken, maar vooral om onze ecologische voetafdruk te verkleinen en de keten transparanter te maken.

Voor de productie van onze kofferhelften werken we samen met Imatex Plastics, een specialist in spuitgieten gevestigd in België. De volledige assemblage gebeurt vervolgens in een sociale werkplaats, ook in België. Daar worden de koffers met zorg gemonteerd door mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt. Zij zetten de helften in elkaar, monteren alle onderdelen én naaien met precisie de ritsen in.

Dat is lokaal produceren met échte meerwaarde: voor mens én milieu. Inmiddels rollen hier koffers van de band voor onder andere de Nationale Postcode Loterij — een tastbaar voorbeeld van hoe je dichtbij huis een positieve impact kunt maken.

 

Samen sterker voor een betere planeet

Bij Princess Traveller geloven we dat echte verandering begint met sterke samenwerkingen. Daarom bundelen we onze krachten met inspirerende partners die zich dagelijks inzetten voor een schonere wereld, eerlijke ketens en minder plastic in oceanen en rivieren.

Samen maken we het verschil – koffer voor koffer, reis voor reis.

Plastic Soup Foundation

Strijdt wereldwijd tegen plasticvervuiling in zeeën en oceanen.

Waste Free Oceans

Haalt plastic afval direct uit rivieren en zeeën.

Nationale Postcode Loterij

Een partner die duurzame innovatie aanjaagt. Samen ontwikkelden we de iconische Postcode Loterij-koffer van gerecycled materiaal.

BSCI & BEPI

Voor eerlijke arbeid en veilige werkomstandigheden en minder milieurisico’s in de hele keten.

Global Recycled Standard

De Global Recycled Standard garandeert dat het gebruikte materiaal écht gerecycled is.

REWIN

Stimuleert duurzame groei en circulariteit in de regio. Verbindt bedrijven, ontwerpers en kennisinstellingen om samen circulaire oplossingen te ontwikkelen voor minder afval en herbruikbare materialen.

Forest Stewardship Council

Onze verpakkingen zijn volledig vrij van plastic en gemaakt van FSC-gecertificeerd papier. Zo kies je niet alleen voor een duurzame koffer, maar ook voor verantwoorde verpakking.

Breda Circulair

Brengt circulair ondernemen in Breda samen met zo’n 700 mensen uit bedrijfsleven, onderwijs en overheid, als katalysator voor lokale circulaire economie.